PISANKA ROKU 2022

W niedzielę, 10 kwietnia 2022 roku została rozstrzygnięta XIV-ta edycja konkursu na Koziańską Pisankę Wielkanocną, zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy i Dom Kultury w Kozach przy wsparciu Urzędu Gminy Kozy.

Jury konkursu dokonało oceny 30 przedstawionych prac, przy czym każdy z jurorów typował 10 najlepszych pisanek. Komisja konkursowa była mile zaskoczona pomysłowością wykonawców oraz różnorodnością i oryginalnością technik wykonania.

Ostatecznie największe uznanie komisji zdobyły pisanki wykonane przez następujących autorów:
Krystynę Niedzielę - praca nr 7, która uzyskała III miejsce oraz praca nr 8 - I miejsce, oraz Daniela Skoruta - praca nr 9 - II miejsce

Najwyżej ocenioną i zarazem ,,Pisanką Roku" ogłoszono pracę nr 1 - wykonaną zespołowo przez: Filipa Żydek, Laurę Żydek i Oliwię Żydek wraz z mamą Martą Żydek.

Nagrodę Internautów facebookowicze zdecydowanie przyznali pracy nr 17 autortwa Grupy „Kaczuszki” z Gminnego Przedszkola Publicznego w Kozach.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, gratulujemy ciekawych pomysłów i zapraszamy do uczestnictwa za rok.