Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Projekty


Magiel Kultury

Inicjatywy

Co w „Maglu…” piszczy?

 

Wrzesień i październik to czas realizacji 6 wyłonionych w drodze konkursu inicjatyw. Wszystko to w ramach projektu „Magiel kultury”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury (z programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019).

 

Przedstawiamy dotychczasowy przebieg każdej z nich.

 

Czy zwrócili Państwo uwagę na transparenty przy rondzie na ulicy Krakowskiej? To część promocji projektu pt. „Mózg na talerzu”, którego autorem jest Jakub Drewnicki. Dwa z czterech spotkań dyskusyjnych, poprzedzonych wykładem wprowadzającym, już się odbyły. Przed nami kolejne z cyklu spotkań – pierwsze odbędzie się 11 października (piątek) o godz. 17:00 w Pałacu Czeczó, a drugie 25 października (piątek) o godz. 17:00, na terenie neobarokowego budynku owczarni przy ul. Szkolnej. Obecność obowiązkowa!


 

 

Kolejna inicjatywa została zaproponowana przez Roberta Górę. Jej charakter określa dość dokładnie sam tytuł: „Grupa Teatralna – stworzenie grupy teatralnej skupiającej osoby w różnym wieku w celu realizacji wspólnych spektakli teatralnych dla mieszkańców gminy Kozy”. Warsztaty teatralne poprowadził dramaturg Paweł Sablik, który jest też autorem i reżyserem finału inicjatywy – odbędzie się on 20 października (niedziela) o godz. 19:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Kozach.

 

 

 

Tegoroczne Dożynki uświetniła realizacja części inicjatywy „Kojskie Q”, której autorką jest Gabriela Pezda. Wraz z pomocnikami (np. koordynatorem Jackiem Kućką) zaprojektowała i przeprowadziła działania artystyczne w parku dworskim, a dokładniej pod koziańskim platanem. Zgromadzeni uczestnicy, głównie dzieci, malowały instalację szafy, tworząc zupełnie nowy obiekt. Kolejne działanie w ramach tej inicjatywy odbędzie się 26 października (sobota) w Pałacu Czeczów; będzie to spotkanie z artystą plastykiem Danielem Rycharskim (autorem wystawy „Strachy”) oraz z psychologiem.


Przemysław Jakubowski jest autorem i realizatorem inicjatywy pt. „Foto-On-Plastik”. Na początku działań, Przemysław zebrał lokalnych fotografików i wraz z nimi opracował plenerową, mobilną wystawę fotografii o tematyce kulturalnej (dosłownie – działań kulturalnych). Czy widzieli Państwo już wszystkie mini-galerie?

 


 

Za nami już są dwudniowe warsztaty plastyczno-zielarskie, będące clou inicjatywy Izabeli Czyrnek „Sztuka w kontakcie z naturą – Kozy malowane ziołami”. Wiedzy na temat ziół dostarczyła uczestnikom Olga Ruta, a częścią warsztatu plastycznego zajęła się Anna Kliś-Karkoszka.

 

Kolejna dwudniowa inicjatywa dopiero przed nami. Jej tytuł brzmi: „Muzyka kameralna w Pałacu Czeczów czyli I weekend z muzyką kameralną”, a autorem jest Maciej Szymonowicz.
Wydarzenie rozpoczną warsztaty plastyczne pt. „Muzyczne podróże w wyobraźni”, które zaplanowane są na 26 października (sobota) na godz. 11:00 w Pałacu Czeczów. Tego samego dnia, o godz. 19:00, w sali balowej Pałacu, odbędzie się koncert międzynarodowego zespołu Harplino „W rytmie tanga”. Kolejnego dnia, 27 października, w Pałacu, również o godz. 19:00, zagra duet kameralny (również międzynarodowy); wtedy też zostanie otwarta wystawa prac powstałych dzień wcześniej na warsztatach.

 

Sabina Piskorek-Oczko
Magiel Kultury na Facebook'u


Diagnoza społeczna - kliknij (pdf)

 

 

 

 

 

Maglujemy kulturę!
A mowa tu oczywiście o projekcie dofinansowanym przez Narodowe Centrum Kultury w ramach
programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019, pod tytułem „Magiel kultury”.

Realizacja tego przedsięwzięcia ma na celu stworzenie diagnozy społecznej, poprzez różne rodzaje działań badawczych.

Jednym z nich była akcja „Pierzemy brudy”, zorganizowana podczas Dni Kóz 2019. Pod oznaczonym kolorowymi balonami namiotem, ustawiono stanowisko z oryginalną, dobrze znaną starszym pokoleniom pralką „Franią”. To do niej zainteresowani mogli wrzucać zapisane na szarych kartkach uwagi negatywne o działalności kulturalnej w Kozach. Na kolorowych natomiast zapisywali swoje pozytywne uwagi oraz własne propozycje na poprawienie oferty kulturalnej.

Po dokonaniu krytyki, każdy otrzymywał pamiątkową przypinkę z hasłem „Bohater w swoim Domu
Kultury”.

Chętni mogli również, zupełnie anonimowo, wypełnić ankietę dotyczącą kultury w Kozach.

Jesteśmy w trakcie kolejnej akcji „Ady godej” – warto uważnie robić zakupy – bo w niektórych sklepach
czeka na Państwa opinie kolorowa skrzynka...

Dodatkowo, w godzinach dopołudniowych 8 i 15 czerwca odbędą się happeningi promujące całą inicjatywę – pod hasłem „Magla kulturalnego”, przez naszą miejscowość przejedzie wóz z zabytkowym maglem oraz ekipą zwolenników, promotorów i realizatorów projektu.

Wszystko to, by dowiedzieć się jak najwięcej o Państwa potrzebach, oczekiwaniach wobec
instytucji posiadających oferty kulturalne, a także o pasjach i realizowaniu się w obszarze kultury.
Koordynatorka projektu, socjolog z wykształcenia, ale także aktorka i wokalistka – Sylwia Drewnicka, na podstawie zebranych materiałów opracuje diagnozę społeczną, która zostanie opublikowana na stronie internetowej Domu Kultury w Kozach. Dalej, na podstawie tego dokumentu zostanie rozpisany regulamin Konkursu na Inicjatywę...

I tutaj właśnie przekazujemy pałeczkę Państwu
– pomożemy w formalnościach, nawet takich jak napisanie samego wniosku.

Wystarczy się przełamać, zgłosić chcieć podjęcia działania.

Tak jak uczynili to niegdyś (a dokładnie w 2015 roku, kiedy to realizowaliśmy po raz pierwszy projekt DK+) Tomek Kinecki z „Walimy w Kocioł”, Paweł Sablik z „Pierwszym krokiem do teatru” (to wtedy zaczęła zawiązywać się grupa teatralna dla dorosłych), Łukasz Żurek z „Dobrze rockującą sobotą” i Wojtek Szlagura z inicjatywą pt. „Drzewiej” (dzisiejsze „Koziańskie orły”). Zapraszamy do udziału!

Sabina Piskorek-Oczko
(asystent koordynatora)

 
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl