Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

ŚWIĘTO POWIATU BIELSKIEGO - DNI KÓZ - DOŻYNKI GMINNE 2021


Kulinarne Dziedzictwao Powiatu Bielskiego

Przegląd Potraw Regionalnych

"Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego"

12.09.2021 godz. 13.00 – 15.00

Plac Targowy w Kozach przy ul. Szkolnej 5Przegląd Potraw Regionalnych "Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego" odbędzie się 12 września 2021 podczas uroczystości dożynkowych w Kozach. Przyświecać mu będzie hasło „Czym chata bogata, tym rada”, a prezentowane przez Koła Gospodyń Wiejskich tradycyjne potrawy będą charakterystyczne dla 10 gmin powiatu bielskiego. Tegoroczna edycja została wpisana do Europejskich Dni Dziedzictwa, które w Polsce koordynowane są przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.


Nieocenionym skarbem wielowiekowego dziedzictwa przodków jest pokaźny zbiór potraw i przysmaków, których tradycyjny charakter i unikalne receptury, stanowią o wyjątkowości powiatu bielskiego na kulinarnej mapie kraju.
Przepisy, które często przetrwały wieki dzięki przekazom ustnym między pokoleniami, są dziś świadectwem pięknej jedności człowieka z naturą. Dlatego też co roku w innej gminie powiatu bielskiego Biuro ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej organizuje przeglądy potraw regionalnych.
Motywem przewodnim tegorocznego Przeglądu Potraw Regionalnych "Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego", który odbędzie się podczas uroczystości dożynkowych w Kozach, będzie hasło „Czym chata bogata, tym rada”. Zdecydowana większość przygotowanych w przeglądzie potraw to tradycyjne potrawy charakterystyczne dla poszczególnych gmin powiatu bielskiego.


Uwzględniając zróżnicowanie kulturowe regionów szczególną uwagę zwrócono na dawne potrawy i wyroby, które mają charakter letni, żniwny i z przydomowego ogródka. Przegląd Potraw Regionalnych „Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego” będzie pełen smaków, barw oraz dźwięków i będzie również okazją nie tylko do wspólnego świętowania, poznania smaków lokalnej kuchni, ale również dowodem na to, jak ważnym elementem dziedzictwa kulturowego jest lokalna tradycja kulinarna.
Zapraszamy!Organizatorzy:
Powiat Bielski – Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej
Dom Kultury w Kozach


  


Tegoroczna edycja 

Przeglądu Potraw Regionalnych "Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego"

jest częścią Europejskich Dni Dziedzictwa,

które w Polsce koordynowane są przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl