Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Uniwersytet Trzeciego Wieku


KOMUNIKATY

 

 

 

We wtorek 29 marca zapraszamy na wykład Błażeja Hałata o poecie urodzonym w Kozach Wincentym Byrskim (1870-1939). Wykład połączony będzie z przekazaniem do Izby Historycznej pamiątek po poecie ofiarowanych przez bratanicę Helenę Byrską-Giergiel. Zapraszamy! Wstęp wolny!

 

We wtorek,  29 marca 2022,  zapraszamy na wykład Błażeja Hałata o poecie urodzonym w Kozach Wincentym Byrskim (1870-1939). Wykład połączony będzie z przekazaniem do Izby Historycznej pamiątek po poecie ofiarowanych przez bratanicę Helenę Byrską-Giergiel.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

 

***

 

 

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozach

zaprasza na

Wykład Bartłomieja Jurzaka

Koziański pitwal czyli "Jesteś z Kóz, ka mos nóz?"

 

15 marca 2022 r., godz. 16:30

Pałac Czeczów w Kozach

 

Gdy w 2015 r. Bartomiej Jurzak po raz pierwszy przedstawił koziańską "kronikę kryminalną" wzbudziło ono duże zainteresowanie. Tym razem temat - poszerzony o nowe wątki - zostanie przedstawiony słuchaczom UTW.

Oczywiście, jak każdy wtorkowy wykład jest otwarty dla wszystkich chętnych. Zapraszamy!

 

 

***

 

 

We wtorek 1 marca zapraszamy na spotkanie z Mirosławem Frączkiem i wysłuchanie kolejnych opowieści z historii Kóz. Tym razem będzie o misjach jezuitów w Kozach w XVIII wieku, o tym jak uczniowie koziańskiej szkoły podstawowej włączyli się w akcję na 150 lecie niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz o wskrzeszeniu Piotrowina z koziańskiego kościoła. Zapraszamy!


We wtorek 1 marca zapraszamy na spotkanie z Mirosławem Frączkiem i wysłuchanie kolejnych opowieści z historii Kóz. Tym razem będzie o misjach jezuitów w Kozach w XVIII wieku, o tym jak uczniowie koziańskiej szkoły podstawowej włączyli się w akcję na 150 lecie niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz o wskrzeszeniu Piotrowina z koziańskiego kościoła.

Zapraszamy!

 

 

***

 


UTW zaprasza na wykład

Stanisława Gacka i Dariusza Czernka

"Ornitologia w skali lokalnej czyli obserwacja ptaków dla wszystkich"

 

wtorek - 25 stycznia 2022, godz. 16:30

Pałac Czeczów w Kozach

 

Mamy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie zaplanowanemu na najbliższy wtorek wykładowi. Naszymi Gośćmi będą ornitolodzy Stanisław Gacek i Dariusz Czernek.

Z pewnością warto przyjść tego wieczoru do pałacu Czeczów by dowiedzieć się od profesjonalistów czegoś więcej o ptakach, tych pospolitych i bardzo rzadkich. Poznamy ptaki, które na co dzień możemy spotkać w najbliższej okolicy, dowiemy się o ich zwyczajach, o tym jak je obserwować oraz chronić.

Zapraszamy! Wstęp wolny nie tylko dla słuchaczy UTW!

 

 

***

 

 

Cyfryzacja daje nam ogromne możliwości. Dzięki niej możemy więcej zobaczyć, usprawnić nasze działania, podzielić się wrażeniami, wykorzystać właściwości błyskawicznej komunikacji. Niestety, niesie ona ze sobą liczne zagrożenia.  Na co musimy uważać, jak możemy się chronić, czy istnieją sposoby ominięcia niebezpieczeństwa? Jak być świadomym użytkownikiem cyfrowego świata? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć Sebastian Harężlak.  Wykład będzie można śledzić również na żywo w Internecie, dzięki transmisji online na kanale YouTube Domu Kultury w Kozach. Zapraszamy!

 

Cyfryzacja daje nam ogromne możliwości. Dzięki niej możemy więcej zobaczyć, usprawnić nasze działania, podzielić się wrażeniami, wykorzystać właściwości błyskawicznej komunikacji. Niestety, niesie ona ze sobą liczne zagrożenia.


Na co musimy uważać, jak możemy się chronić, czy istnieją sposoby ominięcia niebezpieczeństwa? Jak być świadomym użytkownikiem cyfrowego świata? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć Sebastian Harężlak.


Wykład będzie można śledzić również na żywo w Internecie, dzięki transmisji online na kanale YouTube Domu Kultury w Kozach.

Zapraszamy!

 

 

***

 

 Kolejne wtorkowe spotkanie i „Cztery obrazy z historii Kóz” w opowieści Mirosława Frączka, czyli o drewnianym suficie z dawnego kościoła, o zamku na Wołku, terrorze „Czerwonej wdowy” i koziańskich nazwiskach w XVI wieku. Zapraszamy!

 

Kolejne wtorkowe spotkanie i „Cztery obrazy z historii Kóz” w opowieści Mirosława Frączka, czyli o drewnianym suficie z dawnego kościoła, o zamku na Wołku, terrorze „Czerwonej wdowy” i koziańskich nazwiskach w XVI wieku.

Zapraszamy!

 

 

***

 


Koziański Uniwersytet Trzeciego Wieku

zaprasza na wykład

Dawida Stańka pt. "Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona"


wtorek, 30 listopada 2021,

godz. 16:30,

Pałac Czeczów w Kozach.

ZAPRASZAMY


Po raz kolejny gościem naszego UTW będzie Pan Dawid Staniek, którego doskonale pamiętamy na przykład z wykładu dotyczącego druku 3D.

Podczas spotkania 30 listopada słuchacze poznają zagadnienia związane z technologią rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Zaprezentowane zostaną możliwości jej praktycznego zastosowania w edukacji, przemyśle i rozrywce.

Będzie również możliwość zdobycia praktycznej wiedzy jak wykorzystywać swój smartfon do zabawy i nauki, nie tylko z wnukami.

To trzeba zobaczyć i posłuchać! Zapraszamy!

 

 

***

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozach zaprasza na wykład Jacka Kachla pt.

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozach

zaprasza na wykład Jacka Kachla

pt. "Jak Bielsko z Białą się łączyło i co z tego wynikło."

16 listopada 2021, godz. 16:30,

Pałac Czeczów w Kozach

 

***

 

9 listopada 2021, godz. 16:30, Pałac Czeczów w Kozach Rafał Matlak - Odnawialne źródła energii - od A do Z. Słońce , woda, wiatr - energia życia.

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład

Rafała Matlaka

pt. "Odnawialne źródła energii - od A do Z.

Słońce, woda, wiatr - energia życia."


9 listopada 2021, godz. 16:30,

Pałac Czeczów w Kozach

 

 

***

 

Koziański Uniwersytet Trzeciego Wieku

zaprasza na listopadowe spotkania


 

9 listopada 2021, godz. 16:30, Pałac Czeczów w Kozach

 Rafał Matlak - "Odnawialne źródła energii - od A do Z. Słońce , woda, wiatr - energia życia."


 

16 listopada 2021, godz. 16:30, Pałac Czeczów w Kozach

 Jacek Kachel - "Jak Bielsko z Białą się łączyło i co z tego wynikło."


 

23 listopada 2021, godz. 16:30, Pałac Czeczów w Kozach

Magdalena Kubica, Dariusz Biela (fortepian)

Wieczór z piosenką autorską. "Zarażona poezją."


 

30 listopada 2021, godz. 16:30, Pałac Czeczów w Kozach

Dawid Staniek - "Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona."Koziański Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykłady - Listopad 2021   9 listopada 2021, godz. 16:30, Pałac Czeczów w Kozach Rafał Matlak - Odnawialne źródła energii - od A do Z. Słońce , woda, wiatr - energia życia.   16 listopada 2021, godz. 16:30, Pałac Czeczów w Kozach Jacek Kachel - Jak Bielsko z Białą się łączyło i co z tego wynikło.   23 listopada 2021, godz. 16:30, Pałac Czeczów w Kozach Magdalena Kubica, Dariusz Biela (fortepian) Wieczór z piosenką autorską. Zarażona poezją.   30 listopada 2021, godz. 16:30, Pałac Czeczów w Kozach Dawid Staniek - Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona.


***Koziański Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład Bartłomieja Jurzaka pt.: Architektura ludowa na przykładzie wszi Kozy 26 października 2021, godz. 16:30, Pałac Czeczów w Kozach. Wstęp wolny.


Koziański Uniwersytet Trzeciego Wieku

zaprasza na wykład

 

Bartłomieja Jurzaka

 

pt.: Architektura ludowa na przykładzie wszi Kozy


 

26 października 2021, godz. 16:30,

 

Pałac Czeczów w Kozach.

 

Wstęp wolny.


***Zapraszamy na wykład Mirosława Frączka:

W Parku Narodowym "Ujście Warty" - historia, ludzie, przyroda

wtorek, 19 października 2021

godz. 16:30

Pałac Czeczów w Kozach


Opowieść bęzie o drogach wśród bagien, błot i łąk, o ptakach, „betonce”, „naturalnych kosiarkach”, o Ameryce nad Wartą, ruinach Kostrzynia nad Odrą i mieszkańcach Słońska dawniej i dziś. I nie tylko 😉


Zapraszamy!

 

***


Koziański Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na warsztaty Katarzyny Urbaniec - Papierowa biżuteria od ręki - 12 paxdziernika 2021, godz. 16:30, Pałac Czeczów w Kozach. ZAPRASZAMY

 

 

Koziański Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

zaprasza na warsztaty

 

Katarzyny Urbaniec

 

Papierowa biżuteria od ręki

 

12 października 2021, godz. 16:30,

 

Pałac Czeczów w Kozach.

 

ZAPRASZAMY!***W czwartek - 30 września 2021 r.

- zapraszamy na wycieczkę ścieżkami Beskidu Śląskiego:

 

z Przełęczy Salmopolskiej (Biały Krzyż) przez Grabową,

 

Halę Jaworową na Kotarz i z powrotem.

 

Wycieczka ma charakter prywatny na zasadzie samoorganizacji.

 

Mile widziane osoby z własnym transportem mogące zabrać innych uczestników.

 

Zapraszamy nie tylko słuchaczy UTW 🙂

 

Prosimy o przekazywanie niniejszej informacji dalej tak, aby dotarła do wszystkich zainteresowanych 🙂


***


 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozach serdecznie zaprasza na zakończenie roku akademickiego 2020/2021 22 czerwca 2021 r., godz. 16.30 sala Pałacu Czeczów w Kozach  PROGRAM: Powitanie gości Wystąpienia okolicznościowe Mini wykład „Guziki Błękitnej Armii czyli o żołnierzach gen. Józefa Hallera” Podsumowanie roku akademickiego Komunikaty  Zakończenie będzie również transmitowane na żywo w kanale Domu Kultury w Kozach w serwisie YouTube.

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozach
serdecznie zaprasza na
zakończenie roku akademickiego 2020/2021

22 czerwca 2021 r., godz. 16.30
sala Pałacu Czeczów w Kozach


PROGRAM:

Powitanie gości
Wystąpienia okolicznościowe
Mini wykład „Guziki Błękitnej Armii czyli o żołnierzach gen. Józefa Hallera”
Podsumowanie roku akademickiego
Komunikaty


Zakończenie będzie również transmitowane na żywo

w kanale Domu Kultury w Kozach w serwisie YouTube.

 

 

***

 

We wtorek, 18 maja 2021 o godz. 16:30 zapraszamy na spotkaniena kanale YouTube Domu Kultury w Kozach z Panią Małgorzatą Martyniak - Prezesem Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Wielkie Serce”.
We wtorek, 18 maja 2021 o godz. 16:30

zapraszamy na spotkaniena kanale YouTube Domu Kultury w Kozach

 

z Panią Małgorzatą Martyniak

 

- Prezesem Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół

 

Osób z Zespołem Downa „Wielkie Serce”.


www.youtube.com

 


***Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na spotkanie z Kazimierzem Polakiem Igrzyska olimpijskie na znaczkach pocztowych 20 kwietnia 2021, godz. 16:30 w serwisie YouTube Dom Kultury Kozy
Uniwersytet Trzeciego Wieku

 zaprasza na spotkanie

 z Kazimierzem Polakiem

 Igrzyska olimpijskie na znaczkach pocztowych

 20 kwietnia 2021, godz. 16:30

 w serwisie YouTube Dom Kultury Kozy

***


Plakat - Wyklad Witolda Offenborna - Wyprawa w nieznane Apeniny - 16 marca 2021Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wykładu naszego Uniwersytetu.

Prelegentem jest Witold Offenborn

 

- podróżnik i fotograf, który przybliża w nim

 

"nieznane" pasmo włoskich gór Apeninów.***Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład Teresy Dudek-Bujarek pt. Czy Industria to żona przemysłowca - o wizerunkach kobiet z Bielska, Białej i okolicy - 2 marca 2021, godz. 16:30
Uniwersytet Trzeciego Wieku

zaprasza na wykład

 

Teresy Dudek-Bujarek

 

pt. "Czy Industria to żona przemysłowca

 

- o wizerunkach kobiet z Bielska, Białej i okolicy"

 

2 marca 2021, godz. 16:30

 ***


Koziańskie anegdoty

10 października 1991 roku grupa kozian spotkała się z Janem Pawłem II na audiencji w Watykanie. Papież z uśmiechem na twarzy zwrócił się do nich: Czy na stacji nadal wołają Kozy – wysiadać! A jak wy odpowiadacie? – Nie powiem.


Takich opowieści zapewne znamy wiele. Warto je zachować i podzielić się nimi.


Dom Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozach zaprasza wszystkich chętnych do udziału w nowym konkursie „Koziańskie anegdoty”. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie anegdoty, krótkiej, zabawnej, osobistej lub zasłyszanej historii związanej z naszą miejscowością i życiem mieszkańców Kóz.


Zasady udziału w organizowanym Konkursie, warunki uczestnictwa określa regulamin.

 


REGULAMIN KONKURSU

I
Podstawowe informacje


 

1. W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie oraz te, które ukończyły trzynasty rok życia, za zgodą opiekuna prawnego.


2. Nad prawidłowością przeprowadzenia konkursu oraz nad przestrzeganiem regulaminu w trakcie trwania konkursu będzie czuwał przedstawiciel organizatora.


3. Konkurs rozpoczyna się w dniu 20 stycznia 2021 roku i kończy się 20 czerwca 2021 roku.


4. Zadanie konkursowe polega na wysłaniu anegdoty, krótkiej, zabawnej, osobistej lub zasłyszanej historii, związanej z naszą miejscowością i życiem mieszkańców Kóz.


5. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość anegdot konkursowych.


6. Prace należy przesłać do 20 dnia każdego miesiąca (od lutego do czerwca) drogą mailową na adres domkultury@dk.kozy.pl lub utw@kozy.pl. oraz listownie na adres Domu Kultury w Kozach, ul. Krakowska 2. Prace konkursowe można złożyć również osobiście w biurze Domu Kultury lub w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozach.


7. Prace przysłane po 20 dniu miesiąca przechodzą do następnego cyklu konkursu.


8. Komitet w cyklu miesięcznym będzie wybierał trzy najlepsze anegdoty, których autorzy zostaną zwycięzcami konkursu w danym miesiącu.


9. Zwycięskie prace każdego miesiąca wezmą udział w wielkim finale.


10. Anegdoty zawierające treści obraźliwe, wulgarne czy też naruszające prawa osób trzecich nie będą brały udziału w konkursie.


11. Z tytułu uczestnictwa w konkursie nie przysługuje zwrot kosztów ani innych poniesionych przez uczestników konkursu wydatków.


12. Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez jej autora regulaminu konkursu, zgodą na nieodpłatne wykorzystanie pracy w publikacjach organizatora oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb realizacji konkursu.


13. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania korekty nadesłanych tekstów, dokonywania skrótów.


14. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

 


II
Dane osobowe

 

1. Podanie przez uczestnika danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska jest niezbędne do wzięcia udziału w konkursie.


2. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatora do celów związanych z realizacją konkursu.


3. Organizator zapewnia ochronę danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

 


III
Nagrody

 

1. Zwycięzców konkursu ogłaszać będzie przedstawiciel organizatora na stronie internetowej Domu Kultury oraz na stronach społecznościowych Facebooka.


2. Nagrodą dla laureatów konkursu jest publikacja w „Wiadomościach Koziańskich” oraz nagroda rzeczowa.


3. Organizator zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia puli wyróżnień konkursowych.

***
Plakat - W poprzednich latach w styczniu członkowie naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w Spotkaniu Integracyjnym. Był to między innymi czas podsumowań i planów na przyszłość. Obecnie, gdy nie możemy się spotkać, proponujemy krótkie podsumowanie tego, co udało nam się zrealizować od początku istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozach.  Podsumowanie przedstawi Mirosław Frączek. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania online, we wtorek 26 stycznia o godzinie 16.30.  Materiał będzie dostępny również w Internecie po premierze.W poprzednich latach w styczniu członkowie naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

uczestniczyli w Spotkaniu Integracyjnym.

 

Był to między innymi czas podsumowań i planów na przyszłość.

 

Obecnie, gdy nie możemy się spotkać, proponujemy krótkie podsumowanie tego,

 

co udało nam się zrealizować od początku istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozach.

 

Podsumowanie przedstawi Mirosław Frączek.

 

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania online,

 we wtorek 26 stycznia o godzinie 16.30.

 

Materiał będzie dostępny również w Internecie po premierze.

 

www.youtube.com


 

***


 Uniwersytet Trzeciego Wieku

zaprasza na


 wykład Bartłomieja Jurzaka

"Rycerze z Lipowego Lasu. O rodzie Czeczów jeszcze raz."

 

wtorek - 19 stycznia 2021 r., godz. 16:30

 

Transmisja na żywo - serwis You Tube Domu Kultury w Kozach


www.youtube.com (kliknij i przejdź)


 

 

 

 
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl