Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

ŚWIĘTO POWIATU BIELSKIEGO - DNI KÓZ - DOŻYNKI GMINNE 2021


Festiwal Koziańskich Duszonek

Logo - Festiwal Koziańskich Duszonek

  

 

                            

 


Stało się już tradycją, że końcem lata mieszkańcy spotykają się, by zmierzyć się ze sobą w starciu na przepisy i smaki aromatycznej potrawy – koziańskich duszonek.


Koziańskie duszonki, sposób ich przygotowania i związane z nim rytuały stanowią tradycję lokalnej społeczności.
Coroczne rodzinne spotkania mieszkańców przygotowujących swój kociołek z duszonkami do konkursu z czasem przerodził się w Festiwal Koziańskich Duszonek.

Tegoroczna edycja kulinarnych zmagań jest częścią Europejskich Dni Dziedzictwa, które w Polsce koordynowane są przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.


Duszonki, to nie tylko potrawa, ale przede wszystkim możliwość spotkań towarzyskich i rodzinnych. Każda modyfikacja, czy nowy sposób doprawiania tej potrawy, wzbudza żywą dyskusję, zainteresowanie smakoszy, czasami krytykę, ale niejednokrotnie także uznanie.


W festiwalu – będącym imprezą otwartą – może wziąć udział każdy niezależnie od wieku. Może to być mieszkaniec Kóz lub osoba przyjezdna. Natomiast w samym konkursie, organizowanym w ramach festiwalu bierze udział ten, kto przyniesie w dzień imprezy garnek z potrawą do duszenia przygotowaną i przyprawioną według własnego przepisu.

Organizator zapewnia miejsce i drewno do palenia. Uczestnik konkursu sam dba o prawidłowe „uduszenie” zawartości kociołka.

Gotową potrawę oceniają wszyscy uczestnicy festiwalowej imprezy: ci, którzy poddają ocenie swoje potrawy i ci, którzy je tylko degustują nie biorąc udziału w konkursie.

Liczba talerzyków wbita (na specjalny przyrząd) obok kociołka z wybranymi duszonkami, decyduje o zajętym miejscu w konkursie.


Dla tych, których potrawa będzie w ocenie degustujących najlepsza, przygotowano NAGRODY.


Dla wszystkich biorących udział w spotkaniu czekają … NIESPODZIANKI!


Plakat - Festiwal Koziańskich Duszonek - 12 września 2021, plac targowy w Kozach, godz. 14:45,   4:45 - zajmij palenisko,   godz. 15:00 - palimy ogniska,   godz. 16:00 - degustacja i ocena,   godz. 17:15 - ogłoszenie wyników.


Zapraszamy do udziału!

12 września 2021 (niedziela)

plac targowy w Kozach (ul. Szkolna)


 • godz. 14:45 - zajmij palenisko,
 • godz. 15:00 - palimy ogniska,
 • godz. 16:00 - degustacja i ocena,
 • godz. 17:15 - ogłoszenie wyników.


Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminu imprezy.Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny ze zgodą na przetwarzanie podanych przez Państwa danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu podczas Festiwalu Koziańskich Duszonek oraz zgodą na utrwalanie (fotografowanie/filmowanie) Państwa wizerunku oraz rozpowszechnianie i publikowanie w celach promocyjnych wydarzenia w materiałach służących popularyzacji działań kulturalno-edukacyjnych prowadzonych przez Organizatorów w: mediach elektronicznych, w szczególności na stronach internetowych, prasie (w tym w „Koziańskich Wiadomościach”), broszurach, ulotkach, gazetkach itp. (z możliwością odwołania na wniosek Zezwalającego).


Współorganizatorami tegorocznego Festiwalu Koziańskich Duszonek są:

Urząd Gminy Kozy

Rada Gminy Kozy

oraz

Dom Kultury w Kozach.


Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych Domu Kultury w Kozach


 
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl